Освіта України:
 
Бесплатные рефераты
 
Українська мова

 

 

 

 

 

 

     
 
Питання турніру юних географів 2010-2011
     

 

Предмети » Географія

Питання VI всеукраїнського турніру юних географів
2010-2011

1. Схарактеризуйте позитивний і негативний бік створення штучних островів. Спрогнозуйте можливий їх вплив на природне середовище.

2. Сучасні геоінформаційні системи (ГІС) — це індустрія, в яку залучені сотні тисяч людей в усьому світі. Вивчають ГІС у школах, коледжах та університетах. Підготуйте власний ГІС-проект «Рідна школа».

3. Україна має досить протяжну берегову лінію з різними типами берегів. Проаналізуйте особливості природокористування в береговій зоні, враховуючи геоморфологічну будову берегів, зміну кліматичних умов і соціально-економічний розвиток регіону.

4. Малі річки України зникають. Запропонуйте програму щодо відновлення малої або середньої річки на конкретному прикладі.

5. У XXI ст. вулкани — небезпечні сусіди та шкідливі друзі людини. Поясніть свою відповідь.

6. Поясніть, від чого залежить вибір місця для утилізації радіоактивних відходів. Які території з геологічної точки зору для цього підходять? Відповідь обґрунтуйте.

7. Спрогнозуйте імовірні зміни у типології країн Африки за критерієм рівня соціально-економічного розвитку на період до 2025 р.

8. Представники середнього класу США значну увагу приділяють соціальній адресі. Тобто проживанню у благополучних у соціально-економічному відношенні передмістях. Доведіть, що «соціальна адреса» останнім часом також має значення для громадян України.

9. Спрогнозуйте геологічне майбутнє Чорного та Азовського морів, якщо в результаті геологічного катаклізму розлом пройде по південній межі Кавказьких гір і досягне ширини 2-3 км.

10. Розкрийте сутність глобалізації світових зв'язків з позиції географічного підходу.

11. Обґрунтуйте географічний прогноз розвитку відношень у системі «суспільство — природа» у XXI ст.

12. Визначте три найважливіші, на вашу думку, проблеми людства для XXI ст. Обґрунтуйте їх розв'язання з позиції географічної науки.

13. У Китаї розпочалися масштабні роботи з перекидання вод річок Янцзи, Хуанхе в північному напрямі. Обґрунтуйте можливі наслідки здійснення цього проекту.

14. У другій половині XX ст. проводилися активні роботи з меліорації земель Українського Полісся. Які позитивні та негативні зміни в природному середовищі ми отримали? У чому доцільність такого впливу на природу?

15. Поясніть причини виникнення піратства в різні часи. Схарактеризуйте його географію у XVI – XVII ст. й тепер.

Класи: 11 клас, 10 клас, 9 клас, 8 клас
Предмети: Географія
Освіта в Україні:
     


 
     
Вища школа
 
Професійна освіта
Труд деньги собирает, а вейпер их по ветру пускает. (Copyright VAPE Украина)
 
Українська література
 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
  Завдання для ДПА | ЗНО 2011 | Підсумкові контрольні роботи 2011!